• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 2023-2024

• W tym roku szkolnym sprzęt Laboratoriów Przyszłości będziemy częściej wykorzystywać na lekcjach przedmiotowych. Oczywiście na zajęciach kółek wciąż będziemy ze sprzętu intensywnie korzystać.

Photon Moduł Fizyka

Z wykorzystaniem  Photon Moduł Fizyka została zrealizowana lekcja fizyki,  na której zajmowaliśmy się jednostkami i pomiarami. Użyliśmy dwóch robotów Photon, komputera z aplikacją Photon Moduł Fizyka, metrówki, suwmiarki, linijki i wagi. Uczniowie przypomnieli sobie jednostki długości i masy. Mierzyli rzeczywiste długości zaznaczone na schematach i wpisywali wyniki do karty pracy. Wyznaczyli masę robota za pomocą wagi.

Korbo w klasie 2a

Wielkie liczenie klocków Korbo w 2a.

Klocki zostały zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości":

Zajęcia z ozobotem

Na lekcjach informatyki w różnych klasach poznawaliśmy zasadę działania ozobota. Kodowaliśmy jego ruch za pomocą dedykowanych puzli oraz za pomocą własnoręcznie wykonanych ścieżek z zadaniami do wykonania.

Na trasie ozobota ustawialiśmy również specjalne puzle VR dzięki którym można było poznać i zobaczyć trójwymiarowe obiekty. Użyliśmy do tego specjalnej aplikacji.

W klasach młodszych Pani Kasia Wardzińska pokazała możliwości nauki i zabawy z Ozobotem

Zajęcia kulinarne z użyciem sprzętu Laboratoriów Przyszłości

• PAŹDZIERNIK

• Październik był bogaty w wydarzenia dotyczące Laboratoriów Przyszłości

Najważniejszym wydarzeniem była Szkoła ćwiczeń w Suchym Lesie.

Podczas całodniowych spotkań, prezentowaliśmy na przygotowanych przez nas stoiskach nasze osiągnięcia oraz sprzęt projektu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z długopisami 3D. Uczniowie pod opieką pani Barbary Szymury prezentowali możliwości drukarki 3D i przykładowe wydruki, a na sąsiednim stole prezentowali zastosowanie mikrokontrolerów w zestawach Becreo. Mozna było sprawdzić symulację oświetlenia srzyżowania i przejścia dla pieszych. Na pewno ciekawostką był też dron edukacyjny.

Prawdziwym hitem okazało się stanowisko kulinarne!!. Uczniowie pod opieką pani Izabeli Minge prezentowali swoje kulinarne dzieła wykonane przy użyciu sprzętu również zakupionego w ramach projektu. Nam najbardziej smakowały gofry.

Pani Paulina Błaszkowiak i Katarzyna Wardzińska z naszej szkoły w ramach konferencji poprowadziły warsztaty dla sześciolatków z sucholeskich przedszkoli.

Zajęcia kulinarne

Kulinaria!

Co dziś robić będziemy zaraz się dowiecie

Gdy zagadkę przeczytaną dobrze odgadniecie:

Zamawiamy ją dużą lub małą

Z przeróżnymi składnikami podaną

A okrągły kształt ten dania

Zachęca nas do zjadania.

Kółko informatyczne

W ramach kółka przygotowywaliśmy pokaz mikrokontrolerów na szkołę ćwiczeń.

Mamy kilka pomysłów.

• LISTOPAD

• Zajęcia kulinarne

Kulinaria i kolejna odsłona amerykańskich naleśników.

Robot Photon na lekcjach informatyki

Na zajęciach poznajemy zasadę działania i programowania robota Photon.

Odkrywamy jak korzystać z wiadomości poznanych na lekcjach o Scratchu w kodowaniu ruchów robota

• GRUDZIEŃ

• Święta, Święta pachnie ciasto! Dzisiejsze kulinaria to przepyszne pierniczki z cudownymi dekoracjami.

Klocki korbo

Klasa 2b podczas zajęć dodatkowych poznała łamigłówkę sudoku w trochę innym wydaniu. Zabawa rozpoczęła się od klocków korbo, które posłużyły nam do rozwiązania magicznych kwadratów. Wszystkie dzieciaki świetnie się bawiły, a przy okazji nauczyły się czegoś nowego.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Podczas tegorocznego kiermaszu oprócz słodkości zaproponowaliśmy FOTOBUDKĘ. Każdy chętny mógł przyjść i ustawić się do zdjęcia. Efekt działań czyli zdjęcia na świątecznych tłach wysyłaliśmy każdemu na maila. Rewelacyjna pamiątka. Zapraszamy za rok :-).

• STYCZEŃ 2024

• Kulinaria świętują karnawał ! Przepyszne faworki!

Kolejne kulinaria i podróż do Hiszpanii.

Churros – tradycyjny, tłusty wypiek hiszpański w formie długiego pręta o przekroju w kształcie gwiazdy.

• LUTY

• Klocki korbo kolejna odsłona. Klasa 2b i wstęp do mnożenia liczb.

KULINARIA

Dziś dla odmiany włoskie smaki carbonara. Zgodnie z przepisem bez śmietanki. Zobaczcie sami czy kucharzom smakowało. Talerz przed i po degustacji 😃.

Kulinaria świętują 🍩Tłusty Czwartek! Mini pączki z serkiem waniliowym.