• W trakcie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny SU zorganizował konkurs tańca. Uczniowie klas 4-8 zatańczyli „belgijkę”. Uczestnicy wykazali się znakomitymi umiejętnościami tanecznymi. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach: klasy 4-5: I miejsce – kl. 5b, II miejsce – kl. 4b , III miejsce – kl. 5a, klasy 6-8: I miejsce – kl. 6c, II miejsce – kl. 6b , III miejsce – kl. 8. Do wspólnej zabawy chętnie dołączyli uczniowie klasy 1a i zatańczyli swoją pierwszą
    • Lista galerii

• Kreatywnie i na wesoło :)

Lekcje z komiksem " Kajko i Kokosz"

• Konkurs "Droga do niepodległości"

Z okazji Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski zorganizował Konkurs Piosenki Patriotycznej dla klas IV - VIII. W dniu 10 listopada, w przededniu święta klasy śpiewały piosenki legionowe, bo motywem przewodnim była "Droga do niepodległości". Jury oceniało znajomość tekstu, melodyjność wykonania, strój galowy uczniów, melodyjność wykonania i dodatkowe efekty. Zwyciężyła klasa V a, śpiewając piosenkę "Szara piechota". Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, to był nasz wyraz patriotyzmu.

• Dzień Edukacji Narodowej

To święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich osób związanych z edukacją – pedagogów, uczniów i pracowników szkoły.
            W tym roku obchodziliśmy je inaczej niż zwykle. Były spotkania w dwóch grupach wiekowych. Tosia i Maja przypomniały, dlaczego uroczystość odbywa się 14 października. Kacper odczytał odezwę do uczniów, a Nadia piękny wiersz. Był świetny układ taneczny dziewcząt z 7a i 7b, występ siódmoklasistów grających na flażoletach i śpiewających piosenkę, wreszcie pokaz mody na każdą porę roku i stroju galowego, zaprezentowany przez dzieci z klas 1-3 oraz dynamiczny taniec wszystkich chętnych pod kierunkiem pań z firmy Hajdasz. Na koniec Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły na słodki poczęstunek w ślicznie udekorowanej sali.
            Za wszystkie życzliwe słowa, uśmiechy, kwiaty i upominki serdecznie dziękujemy!

• POMAGAMY!!!

18 września (sobota) w Suchym Lesie ul. Bogusławskiego (polana przy pumptrucku) odbędzie się charytatywny festyn dla Ani Karolewicz, która zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą- miopatią wrodzoną. Niezbędna jest operacja kręgosłupa, która ratuje jej życie. Operacja musi się odbyć w USA i jej koszt jest niezwykle wysoki - 2,2 miliona złotych.

8 września (środa):

17.00 – klasa 2a – sala 105

17.00 – klasa 2b – sala 201

17.00 – klasa 3a – sala 109

18.00 – klasa 3b – sala 209

18.00 – klasa 4a – sala 107

18.00 – klasa 4b – sala 210

9 września (czwartek):

17.00 – klasa 5a – sala 110

17.00 – klasa 5b – sala 106

• Pasowanie pierwszoklasistów

Dzień 1 września to Uroczystość Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2021/2022. W naszej szkole to niezwykle ważny dzień dla wszystkich uczniów, a tym ważniejszy dla tegorocznych pierwszoklasistów. Tegoż dnia, podczas apelu rozpoczynającego rok szkolny, nasi najmłodsi uczniowie zostali pasowani na uczniów. Klasy 1a i 1b wydeklamowały uroczysty tekst przysięgi, a Pani dyrektor osobiście każdego z uczniów pasowała ogromny, starym piórem. I tym oto sposobem oficjalnie przyjęła do grona uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów podczas szkolnej przygody. Powodzenia!

• Pożegnanie absolwentów szkoły podstawowej

25 czerwca na hali sportowej trzydzieścioro uczniów klas ósmych uroczyście zakończyło rok szkolny i stało się absolwentami naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Pani Roma Bandosz, przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Edyta Pędzińska, zastępca przewodniczącej Rady Rodziców, Pan Radosław Banaszak, radny Gminy Suchy Las i przewodniczący Zarządu Osiedla Biedrusko, Pan Krzysztof Łączkowski, radny Gminy Suchy Las, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

• Lista podręczników do religii

Wykaz podręczników i zeszytów ćwiczeń

na rok szkolny 2021/2022

Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. 7 PSK Wlkp. w Biedrusku

RELIGIA

Klasa „0”

„Kocham Pana Jezusa”
            (dwie części)
            ks. dr Paweł Płaczek

zeszyt ćwiczeń

Wydawnictwo św. Wojciecha

AZ-04-01/18-PO-3/20

„Pan Bóg jest naszym Ojcem”
            (dwie części)
            ks. dr Paweł Płaczek

• Życzenia wakacyjne

Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od porannego wstawania i obowiązków szkolnych.

Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

• PIŁKARKI SP BIEDRUSKO WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA W WIELKOPOLSKIM TURNIEJU ORLIKA !!!

Wspaniały sukces osiągnęły zawodniczki SP Biedrusko, które w finale Wielkopolskiego Turnieju Orlika zajęły 2 miejsce w piłce nożnej dziewcząt. Podopieczne Waldemara Kamińskiego wygrały w nim dwa mecze z zespołem z Trzcianki 5 : 0 i z Przykony 4 : 2 oraz nieznacznie przegrały ze zwycięzcą turnieju – drużyną z Zakrzyna 2 : 3. Ten decydujący mecz miał dramatyczny przebieg. Nasze dziewczęta ambitnie walczyły ze starszymi o rok rywalkami, dwukrotnie doprowadzając do remisu, by ostatecznie minimalnie przegrać. Mimo tej porażki uczennice z Biedruska zaprezentowały się wyśmienicie w całym turnieju osiągając bilans punktowy 6 : 3 i bramkowy 11 : 5. Te wyniki dały naszym zawodniczkom tytuł Wicemistrza Województwa Wielkopolskiego, co jest ich największym sukcesem w karierze.

• SUKCESY PIŁKAREK SP BIEDRUSKO

Piłkarki SP Biedrusko zajęły wczoraj 2 miejsce w półfinale wojewódzkim i awansowały do finału Wielkopolskiego Turnieju Orlika , który odbędzie się w 22 czerwca w Szamotułach . W pierwszym meczu półfinału nasze zawodniczki pokonały zespół z Łakoma 2 : 0, a w drugim po dramatycznym spotkaniu zremisowały z Trzcianką 1 : 1. Pierwsze miejsce zajął zespół z Trzcianki, który przy równej ilości punktów miał o jedną bramkę strzeloną więcej niż nasza drużyna. Do finału awansowały 2 zespoły .

• Przydatne linki

• E-dziennik